Porządki w szafie

Każdej z nas zdarzają się taki dni, kiedy myślisz – dziś muszę to posprzątać! Mowa oczywiście o szafach z ciuchami, garderobach itp

pobrane (4)

Jak poradzić sobie z tym bałaganem by łatwiej i przyjemniej nam się z szafy korzystało? Dziś 6 porad, które ułatwią Ci walkę z bałaganem w szafie.

pobrane (3)

Przede wszystkim wyrzuć bądź oddaj niepotrzebne, nienoszone rzeczy. Mimo iż rozstanie z ulubionym swetrem nie będzie łatwe to uwierz, ze szkoda trzymać w szafie rzeczy już nie modne. Jeśli posiadasz ubrania w dobrej jakości to możesz oddać je potrzebującym.

Zainwestuj w kosze, przegródki itp. które pomogą Ci zorganizować więcej miejsca ale i pozwolą na segregacje bielizny, dodatków i akcesoriów.

pobrane (2)

Najlepszym pomysłem jest ułożenie ubrań fasonami bądź kolorami – to jeden z lepszych sposobów na odnajdywanie rzeczy rano.

Pamiętaj także by segregować ubrania zgodnie z aktualnie panującą porą roku. Tak więc te na początku szafy powinny być w danej chwili noszone, te na końcu całkowici nie używane.

Fajnym rozwiązaniem jest również rozgraniczenie ubrań na te „eleganckie”, „do pracy” czy też „na co dzień”. Dzięki temu szybko znajdziesz cimages (2)iuchy na odpowiednią okazję.

No i ostatnia rada – obuwie zawsze układaj parami na specjalnych półeczkach. Dzięki temu zawsze odnajdziesz odpowiednie pary ale i nie zniszczysz obuwia.